VİRÜSKOVAR BİR TÜRK !

PROF.DR.ERCÜMENT OVALI ve VERDİĞİ GÜZEL HABER !

1985 yılında başlayan tıp alanına girişiyle hem öğrencilik hayatında hem de sağlık alanında fark yaratmayı başarmış ve günümüze kadar COVID-19 virüsünden önce büyük başarılara imza atmış,aynı zamanda önemli görevlerde bulunmuş olan Ovalı,ülkemizin nadide doktorlarındandır.

 Virüs haberlerinin çıktığı ilk günden bu yana ülkemize gelmeden çalışmalarını başlatan ve büyük bir özveriyle çalışan Ovalı,dört gözle beklediğimiz ve bize umut ışığı olan o güzel haberini duyurdu.

 Twitter’da yaptığı açıklama ise ‘’ 1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyorki insanların hayatını kurtarabilir. Insanların hayatından gün çalmak istemedik..Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarima tesekkur ederim ‘’ buydu.

Sayın Ovalı’nın tweet’inde bahsettiği Dornaz alfa isimli şey bir enzimdir.Bu enzim kistik fibroz hastalarının yani özellikle akciğer,pankreas gibi organlarda kalıtsal rahatsızlığı olan kişilerin balgamında bulunan DNA’yı görülmesi için birbirinden ayırarak,akciğerlerde ki yüzey gerilimini azaltır ve böylelikle akciğerde ki salgıların daha iyi bir şekilde temizlenmesine sebep olur

Biliyorsunuz ki COVID-19 virüsünün son ve ölümcül durağı akciğerlerdir. Ercüment Hoca’nın akciğerleri rahatlamaya yönelik olan çalışması da bu yüzdendir ki başarılı olması için hocamız ve ekibi ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını biliyoruz.Umarız en kısa zamanda denenmiş ve kesinleşmiş olarak bu haberi tekrardan sayın hocamızdan duyarız.

SAĞLICAKLA…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir