Haftaya Sendromsuz Başlamanızı Sağlayacak Rutinler

Pazartesi günleri daima yoğun geçer. Yanıtlanması gereken mailler, gerçekleştirilmesi gereken toplantılar, düzenlenmesi gereken işler sizi bekler hep. Yapılacak işleri pazar gecesinden düşünmeye başlar, uykularınızı kaçırırsınız. O halde önerilerimize bir göz atın ve haftaya sendromsuz bir giriş yapın!
 
Haftaya yüksek enerjiyle başlamak için yapılması gereken ilk şey, güzel bir müzik eşliğinde kahve yudumlamaktır. Sizin için şu şarkıyı seçtik.

Sosyal hayatımızı kısıtladığımız bugünlerde yeşil alanlardan da uzak kaldık. Evinizde ya da ofisinizde yetiştireceğiniz minik bir bitki gözünüzü de gönlünüzü de şenlendirmeye yetecektir. Yoğun çalışma hayatınızda en rahat bakabileceğiniz bitkilerden biri sukulenttir. Siz ona su vermeyi unutsanız da uzun süre hayata tutunup kendisini size hatırlatacaktır. Ayrıca ortamdaki radyasyonu alarak ek puanı hak edecektir.

Sukulent bitkisi soğuğa karşı oldukça hassas olduğu için özellikle kış aylarında 20-30 günde bir sulamanız gerekmektedir. İçinde su barındırdığından fazla sulama istemeyen bir bitkidir. En bilinen özelliği bulunduğu ortamdaki radyasyonu etkisiz hale getirmesidir. 

Sukulentinizi ektiyseniz ayaklarınızı uzatıp keyifli bir kitap okuma vakti geldi demektir. Yoğun ve stresli geçen pazartesinin ardından kahkaha atarak okuyacağınız ve günün tüm stresini atacağınız kitaplar seçtik: Evrak Kürek: Sektörden Arkadaşlara Giriş 101, 4 Enişte 1 Cenaze, Bari Soyup Verseydin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir