Akciğerlerimizi Temizleyecek Besinler ve Kürler

   İsterseniz önce besinlerden başlayalım.

  • KEKİK

   Önem sırasına göre yapmıyoruz ama kekik bitkisi bu iş için belki de en önemli bitkilerden bir tanesidir.Kekik bitkisini içeren bir çok ilaç vardır ve bunlar akciğer rahatsızlıklarında (bronşit vb.) hastanelerde kullanılırlar.Büyük ölçüde antioksidan bir bitkidir.

  • ADA ÇAYI

   Özellikle sigara hasarı almış akciğerlere birebir olan adaçayı içeriğinde A,B3,B6,B9,K ve E vitaminlerini de bulundurur.Ayrıca ada çayı bitkisini yemeklerinize sos olarakta kullanabilirsiniz.

  • NANE

   Genel olarak tıpta içeriği nane olan ilaçlar astım hastalarında kullanılır.Nane bitkisinin akciğer damar viskozitesini arttırdığını,damarları gevşeterek daha rahat dolaşımı sağladığı ispatlanmıştır.Aynı zamanda akciğer kaynaklı öksürüklerin açtığı tahrişleri tedavi etme de birebirdir.

  • LİMON

   Limon,içeriğinde fazlasıyla C vitamini bulunduran antioksidan bir besindir.Yazımızın devamında da limonu nasıl kullanmamız gerektiğini söyleyeceğiz ama siz mucizevi bir besin olduğunu unutmayın 😊

  • SARIMSAK

   Sarımsak büyüklerimizden de duyduğumuz üzere antibiyotik değeri en yüksek olan bir bitkidir.Sarımsak kullanımınız vücudunuzun yanı sıra akciğerlerinizi büyük oranda olumlu olarak etkileyecek ve tam donanımlı bir şekilde çalışmasında büyük rol oynayacaktır.

   Şimdi de gerek diyetisyenler tarafından, gerekse uzmanlar tarafından denenip onaylanmış akciğere iyi gelen bazı kürleri ve besim kombinasyonlarını sizlerle paylaşacağız.

   NOT: VÜCUDUNUZDA FARKLI ETKİLERE RASTLADIĞINIZ ANDA BIRAKINIZ!UNUTMAYIN HERKESTE AYNI ETKİYİ YAPMAYABİLİR!

  • LİMON VE ZENCEFİLLİ SU

   3 bardak suya 2 orta boy limon olacak şekilde orantınızı kurunuz.Daha sonrasında limonları kabukları ile belirli bir seviyede doğrayıp ısıtacağınız kabın veya cezvenin içine koyunuz.Su ile beraber dilimlenmiş limonlarımızı kaynayana kadar bekliyoruz.Kaynamaya başladıktan sonra 5 dakika daha bekliyoruz ve ateş üstünden alıyoruz.

  Limonları içinden alıp suyun bulunduğu kaba veya şişeye 1 çay kaşığı ile silme olarak toz  zencefil koyuyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.İsterseniz soğuk isterseniz ılık içebilirsiniz ama dikkat edilecek nokta günde 2 defa olmaması yoksa mide asidite oranına zarar verebilirsiniz.Genelde gece yatmadan 1 saat önce bir bardak içilmesi daha uygun görülüyor.Unutursanız sabah kalktığınızda kahvaltı etmeden 30-45 dk önce bir bardak içebilirsiniz.Bu kür aynı zamanda akciğerlerinizi temizlerken metabolizmanızı düzene sokacaktır.

  • KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ VE YOĞURT

   Bu iki besin yan yana gelince tamamı ile bir bomba oluyor desek yeridir 😊 Keçiboynuzu pekmezinizden 3 tatlı kaşığı 250 ml ölçüsündeki yoğurda yetecektir.Bu iki besininde yüksek antioksidan oranları birleştiğinde akciğerleri temizleme oranı büyük ölçüde artıyor.

  • BAL VE LİMON SUYU

   1 bardak limon suyunu (hazır limon suyu tercihimiz değildir 😊) 3 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp,ısıttıktan sonra ılık bir şekilde içtiğinizde birkaç gün sonra akciğerlerinizden (özellikle sigara içenler) balgam çıktığını farkedeceksiniz ve bu iki besinin karışımı büyük ölçüde akciğerlerde ki ifrazatı temizlemeye yardımcı oluyor ve dolaşımı rahatlatıyor.

   SON OLARAK TEKRAR HATIRLATMAK GEREKİRSE BU KÜRLER VÜCUDUNUZA FARKLI ETKİLER YAPTIĞINI FARKETTİĞİNİZ ANDA HEMEN KULLANMAYI BIRAKIN.

   SADECE AKCİĞERLERİMİZE DEĞİL TÜM ORGANLARIMIZA İYİ BAKMALIYIZ ÇÜNKÜ PARA İLE BİLE OLSA AYNI İŞİ YAPAN BİR ORGANA DAHİ SAHİP OLAMIYORUZ.BİZE VERİLEN ÜCRETSİZ BU HİZMETİ HOR KULLANMAYALIM.KENDİMİZİ SEVELİM VE KENDİMİZE DEĞER VERELİM 😊

   SAĞLICAKLA…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir